Skutečně potřebujete vytisknout tento email?

April 11th, 2010 by ondra

Před nějakou dobou se stalo módou si po podpisu pod emaily dávat heslo ve smyslu:

Myslete na přírodu. Skutečně potřebujete vytisknout tento e-mail?

Tento zvyk už mě delší dobu irituje, takže jsem se rozhodl proti němu veřejně vystoupit a všechny, kdo jej používají vyzvat, ať toho prosím nechají. Read the rest of this entry »

Zachraňme romantiku!

September 22nd, 2009 by ondra

Po dlouhé době jsem spatřil romantický inzerát. Read the rest of this entry »

Some more photos from 2007 US Roadtrip

September 4th, 2009 by ondra
Roadtrip USA 2007

Roadtrip USA 2007

After a very very very long break (more than one year I reckon), I posted some more photos from our 2007 US Roadtrip. This time Las Vegas and drive through Nevada desert to California. More photos to come (at some point)… Whole Roadtrip photogallery here.

Český podnikatelský duch

July 29th, 2009 by ondra

Čekám si takhle na tramvaj na Zborovské a čekání si zkracuji civěním do výlohy papírnictví, které je přímo na zastávce tramvaje. Všimnu si následující krasopisně napsané cedulky na dveřích: Read the rest of this entry »

Pojišťovna píše kojenci:-)

July 27th, 2009 by ondra

Narodil se nám synek Josef, takže jsem ho byl přihlásit ke zdravotnímu pojištění na VZP. Vše proběhlo v klidu, dokonce nám VZP dala obrovskou bichli, něco jako manuál k použití miminka. Už jsem to trochu pročetl a je to celkem zajímavé. Ne vše funguje, ale stejně mi to přijde oz VZP jako dobrý nápad.

Nicméně, po asi dvou týdnech přišla od VZP karta pojištěnce na adresu Josef Šrámek a v ní dopis tohoto znění: Read the rest of this entry »

Krocení lobbistů

June 1st, 2009 by ondra

(článek vyšel v Euru 1. 6. 2009, rubrika Hyde Park, s. 88)

Poslanci za ČSSD Bohuslav Sobotka a Jeroným Tejc připravili návrh zákona o lobbingu, který se inspiruje slovenskou úpravou z roku 2005. A ta zase úpravou lobbingu v USA. Tento návrh je důstojným příspěvkem do diskuse o regulaci lobbingu, která trvá mnoho let. Důstojným proto, že k lobbingu přistupuje pragmaticky – nikoli jako ke kořenu všeho zla, nýbrž coby legitimní součásti demokratického procesu. Za předpokladu, že je prováděn dle jasných pravidel.

Read the rest of this entry »

Volba prezidenta – šance pro anarchisty

February 14th, 2008 by ondra

Probíhající volba prezidenta s sebou nese některé zajímavé úvahy o tom, co by se stalo, pokud by nebyl žádný z kandidátů zvolen. Mohlo by dojít až k rozpadu státu? Read the rest of this entry »

Jistě, pane prezidente (profesore?)

February 6th, 2008 by ondra

V Americe vrcholí prezidentské primárky a vypadá to na souboj McCaina s Hillary nebo s Obamou. U nás taky vrcholí jakési “primárky”, resp. fáze zajišťování volitelů pro páteční prezidentskou volbu.

Dříve se říkalo, že USA jsou tou zemí, kdy se v kampani vytahují různé nechutnosti a hází se špína na ostatní kandidáty, než aby se prezentoval nějaký pozitivní program. Ovšem z průběhu diskuse v ČR mám pocit, že státy celkem svižně doháníme. Holt, davy si to žádají:-) Read the rest of this entry »

The Times They Are A-Changin’

December 27th, 2007 by ondra

Po jednom odkazu na youtube jsem se tam poněkud zasekl a narazil na jednu písničku, co se mi hodně líbí: The Times They Are A-Changin’. Napsal jí původně Bob Dylan v roce 1963, ale od té doby jí přezpívalo už spousta lidí. Tak jsem si na youtube udělal takový malý průzkum. Pokud máte hodně času a nálady si pouštět desetkrát tu samou písničku, můžete se také podívat:-) Read the rest of this entry »

Fotky z Roadtripu / Roadtrip Photos updated

November 26th, 2007 by ondra

Postupně doplňujeme fotky z Road Tripu do fotogalerie. Photos from our Roadtrip are gradually added to Photogallery.

  • Hotové / Ready: Los Angeles, Palm Springs, Joshua Tree NP, Route 66, Grand Canyon, Navajo country (new)
  • Další / Next: Zion NP, Las Vegas, Yosemite NP, San Francisco, Big Sur (back to LA), Washington DC, Boston, Albany, New York City