Tunel jménem čas

June 28th, 2007 by magyal

Ještě přidávám jeden poslední článek. Plánoval jsem napsat spoustu věcí, některé možná i přínosné a odborné, ale chystal jsem se na to tak dlouho až najednou jedu domu:-) Stejně tak jsem obecně nestihl spoustu věcí, které jsem chtěl udělat a vidět, ale to je holt život, jinak to asi být nemůže…

Tento příspěvek je o jedné takové záležitosti, kterou jsem však nakonec naštěstí stihl, totiž vzrušující výpravě do podzemí, kde se zastavil čas.

fotogalerie zde

Read the rest of this entry »

Provence, levandulový výlet

June 26th, 2007 by magyal

Po odevzdání projektu jsme s Markem vyrazili na pár dní na jih, prozkoumat ještě nějaké jiné končiny než odjedeme domů. Po nepříliš podařeném ranním startu jsme odjeli vlakem do Avignonu, což byla nakonec za čtyřdenní výlet téměř jediná investice:-)

fotogalerie zde

Read the rest of this entry »

the next sketch is about the maquette, and it’s called “the maquette sketch!”

April 25th, 2007 by magyal

…aneb o lepení modelu ve stylu Monty Python, obsahuje i fotogalerii

Tento semestr je zajímavý tím, že celý ročník je rozdělen do několika různých zaměření, ucelených bloků dohromady za 25 kreditů. Já jsem v oboru heritage architectural, a děláme tam projekt na bývalý kartuziánský klášter v Lyonu. První část práce bylo zaměření a historické průzkumy, rozdělili jsme se na skupiny a každá měla na práci jinou část areálu. Mimo to ještě ale byla jedna skupina, jejímž úkolem bylo dát dohromady dílčí podklady od ostatních a potom udělat model současného stavu. A to nějak vyšlo na nás, nebo jsme si to možná i trochu vybrali…

Read the rest of this entry »

ALMA (speciál pro Alfonse)

April 25th, 2007 by magyal

Společnost ALMA snad není potřeba představovat. Je to mladá, dynamicky se rozvíjející firma působící zejména v oblasti cestovního ruchu, pozadu však nezůstává ani v dalších odvětvích (distribuce outodoorového vybavení či fotografické služby). Pole působnosti je však mnohem obsáhlejší a do budoucna se jistě bude ještě více mnohem zobsáhlejšovat.

Read the rest of this entry »

Vše při starém

April 14th, 2007 by magyal

Tak dneska za mnou přijel na návštěvu Sova. Dorazil s roztrženou nohavicí a celý od krve, upadl prý cestou na autobus. Přijel, aby se podíval do Francie a prohlédl si Lyon, a celý den tu sedí a hraje na kytaru (ne, že bych se na něj zlobil). Tedy vše přesně podle očekávání, nic nového:-))))

No nic, tak příště skutečně něco přínosného…

Brionnais, románský výlet a objev autostopu

April 14th, 2007 by magyal

Po velikonocích jsem s Markem (slovenský spolužák) vyrazil na pár dní do oblasti Brionnais, která leží kousek od rozhraní regionů Bourgogne, Auvergne a Rhône-Alpes, na horním toku Loiry. Pozvala nás Markova sestra, která nám zajistila možnost přespat v kláštěře ve starobylém městečku Semur.

Nějaké fotky jsou k vidění zde, protože cpát je sem do textu je hrozné (a hrozně to i vypadá)

Read the rest of this entry »

Jak mě honila policie

April 9th, 2007 by magyal

V souvislosti s minulým článkem jsem se bavil s Ahalbertem (mistrem v dobíhání čehokoliv) o běhání na vlak, popř. jinam. Vzpomněl jsem si přitom, že bych ještě měl vylíčit jeden ze svých místních zážitků. Pozor, je to ještě větší ptákovina, než zápisy předešlé:-)

Read the rest of this entry »

Tramping

April 7th, 2007 by magyal

070404_ordonnaz_sm.jpgKdyž se vydáte z Lyonu vlakem směrem na východ, po dvaceti minutách se najednou z úplné roviny začnou zvedat kopce. Snad ani nemají jméno, leží ve stínu Alp, které jsou hned za nimi. Geologicky se tuším jedná ještě o jižní cíp vápencové Jury, která se táhne na sever ke Švýcarsku.
Read the rest of this entry »

Zrušit letní čas?

March 29th, 2007 by magyal

Tak dneska se mi povedla dobrá věc. Chtěl jsem jet na jeden den lyžovat s dalšími Erasmisty, ranní vlak do Grenoble odjížděl v 6:10. Nařídil jsem si budík (původně mobil, ale zapínám ho už jen když si chci nařídit budík) na 5:00, a ráno mě čekalo poměrně nepříjemné překvapení.

Read the rest of this entry »

Návod jak se nerozčilovat (trocha agitace:-)

March 24th, 2007 by magyal

Ani nevím proč, napadlo mě napsat takovou vzpomínku na jeden napínavý příběh o nekomerčním softwaru s poučným závěrem. Už týden v kuse lepíme od rána do noci model (až ho budem mít, možná poreferuju), tak jsem si aspoň na chvíli odpočinul…

Read the rest of this entry »